Sprzedaż koszulek na allegro w systemie dropshipping

Sprzedaż koszulek na allegro w systemie dropshipping

Sprzedaż koszulek w dropshippingu – inspiracja

Kilka dni temu trafiłem na wpis Marcina Majznera z Cupsell.pl, dotyczący sprzedaży koszulek z nadrukami (wykonywanych właśnie w Cupsell.pl) na allegro przez jednego z ich klientów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie sposób w jaki ten klient działa (nazwijmy go umownie Jaś Kowal). W wielkim skrócie : Jaś Kowalski wystawia na allegro koszulki, a raczej wzory do nadruku na koszulki. Kupujący na allegro, wybiera jeden ze wzorów. W tym momencie Jaś Kowalski będący partnerem serwisu Cupsell.pl zamawia odpowiednią koszulkę (rozmiar i kolor) wraz z wybranym przez allegrowicza wzorem, opłaca produkcję koszulki i wysyłkę i podaje adres dostawy nie swój ale allegrowicza. Prosto zaimplementowany system dropshippingu 😀

(więcej…)

Jak zacząć sprzedaż w internecie

Jak zacząć sprzedaż w internecie

Jak zacząć sprzedaż w Internecie

Takie pytanie zadaje sobie codziennie wiele osób. Widać to po statystykach jakie publikują duże platformy e-commers – co roku zwiększa się liczba nowo otwartych sklepów internetowych. Dlatego przedsiębiorcze osobniki pytają – jak zacząć sprzedawać w Internecie?

Mają dobre chęci, chcą coś zrobić ale nie mają wiadomości nt. sprzedaży w Internecie. Drapią się po głowie i zadają sobie pytania :

  • Czy zacząć od allegro ?
  • Czy zacząć od sklepu ?
  • Co sprzedawać ?
  • Komu sprzedawać ?
  • Jaka marża jest odpowiednia 10 -20%, a może więcej  ?

Oto krótkie opracowanie, które mam nadzieję pomoże podjąć decyzję.

Czy wiesz co będziesz sprzedawać ?

No jasne, przecież wiem co będę sprzedawał (pomyślisz). Ale czy na pewno WIESZ co będziesz sprzedawał? Czy dobrze znasz ten produkt lub produkty? Bardzo często źródłem porażki w e-handlu jest nieznajomość branży/produktu, który się sprzedaje. Prosty przykład : bielizna damska. Jeżeli jesteś kobietą, na pewno masz pewne wiadomości, doświadczenia itd , ale jeżeli jesteś facetem (pewnie masz problem z rozpięciem stanika). Musisz poznać produkt, znać jego wady i zalety. Znać dostępne rozmiary, wiedzieć który producent jest popularny i jakie są o nim opinie użytkowniczek. To może być dla Ciebie śmieszny przykład, ale daje pewien obraz sytuacji oraz problemów z jakimi będziesz musiał się zmierzyć. Wyobraź sobie sytuację, że masz już e-sklep i dzwoni do ciebie klientka, która oczekuje od ciebie pomocy w doborze stanika lub stringów – jeżeli nie masz o tym pojęcia – zapewne poszuka innego sklepu. (więcej…)