Moja aktywność w necie trwa nieprzerwanie od ponad 20 lat. Od kilku lat posiadam domenę jakubsawa.pl i od czasu do czasu coś skrobnę na blogu, odpalę jakiś sideproject albo coś innego. We wrześniu 2020 uruchomiłem po raz drugi własny newsletter. Dlaczego? Bo mogę ;). Dziś piszę krótkie podsumowanie całej akcji, a raczej działalności newsletterowej w 2020 roku. Z założenia projekt ma dowozić informacje o najnowszych wydarzeniach w świecie SEO, głównie z mediów anglojęzycznych. Co tydzień wyszukuję i segreguję najlepsze materiały, które warto przeczytać.

Podsumowanie 4 miesięcy działania newslettera SEO

  • Pierwszy odcinek został wysłany 22 września 2020 roku. Od tamtej pory udało się wysłać 12 cotygodniowych newsletterów oraz jeden materiał ekskluzywny – wszystko o Google News i Top Stories, który 2 tygodnie później ukazał się na blogu Senuto.
  • Średnio co miesiąc zapisywało się do newslettera ponad 130 osób. Obecnie jest już z nami ponad 350 osób.
    W ciągu 3 miesięcy z otrzymywania maili zrezygnowało jedynie 5 osób.
  • Open rate raportowany przez system wysyłki pokazuje średnio 55% otwarć – co jest powyżej średniej rynkowej. Oczywiście mój newsletter jest mocno stargetowany i staram się docierać do ściśle określonych odbiorców.
  • Wysłałem ponad 200 starannie dobranych linków, z których 20 najczęściej czytanych zamieściłem poniżej.

TOP 20 najczęściej czytanych materiałów w 2020

Na koniec zapraszam do zapisania się do prawdopodobnie 😉 najlepszego newslettera o SEO w Polsce.