Korzystam z Gmaila od kilkunastu lat i jedną z bardziej upierdliwych rzeczy jest brak możliwości oznaczenia wszystkich wiadomości jako przeczytane. Dla mnie, jako zwolennika Zero Inbox, to był cierń w stopie. Gdy w końcu znalazłem rozwiązanie – zapisuję je jako wpis na blogu, aby nie musiał go w przyszłości ponownie szukać oraz być może pomogę komuś w podobnym “problemie”.

Uwaga – poniższe działanie oznacza nieodwracalnie wszystkie nieprzeczytane jako przeczytane – wykonuj poniższe czynności na własne ryzyko.

  1. Wejdź w Ustawienia i Ustawienia zaawansowane, następnie wybierz zakładkę Filtry i zablokowane adresy. Kliknij Utwórz nowy filtr (patrz screen poniżej)
  2. W kolejnym kroku, w formularzu, wpisz is:unread w polu Zawiera słowa i kliknij Utwórz filtr
  3. Wyskoczy okienko z informacją, należy ją przeczytać, a następnie kliknąć OK
  4. W kolejnym kroku należy zaznaczyć dwie opcje – Oznacz jako przeczytane oraz Zastosuj filtr także do …, a następnie kliknąć Utwórz filtr (na screenie Aktualizuj filtr)
  5. Po zapisaniu nowego filtra wchodzimy do folderu Odebrane i system automatycznie oznaczy wszystkie nieprzeczytane wiadomości jako przeczytane. Po zastosowaniu należy filtr usunąć – w zakładce Ustawienia > Filtry i zablokowane adresy.

Miłego użytkowania 🙂