Jak robić analizę słów kluczowych jak PRO? News i entities – analiza patentów Google i przykładów z życia, UTMy na linkach wewnętrznych – big no-no, Czy będą jeszcze duże updatey w Google? 15 najczęstszych fakapów technicznych, Jak ogarnąć kategoryzację produktów w sklepie online, Czym jest nawigacja fasetowa oraz Czy 3 tys SEOwców może się mylić?

 Najnowsze informacje o Google

 • John Mueller z Google powiedział, że jeśli Twoja strona przejdzie test użyteczności mobilnej na żywo – oznacza to, że możesz zignorować powiadomienia z Google Search Console o wykrytych problemach z użytecznością mobilną w witrynie. To dość ciekawa informacja i rzucająca nowe światło na to jak audytować serwis z wykorzystaniem GSC.
  https://www.seroundtable.com/g…
 • Ciekawostka dla serwisów posiadających AMP – teraz można embedować filmy z TikToka 🙂
  https://blog.amp.dev/2021/09/1…

Najciekawsze artykuły o SEO z ostatniego tygodnia

 • Świetny (jak zawsze) artykuł od Matta Diggity’ego na temat researchu słów kluczowych. Wyczerpujący poradnik, z przykładami i narzędziami. Nie uwzględnia polskich narzędzi typu Senuto, ale pokazuje metodykę pracy. Polecam.
  https://diggitymarketing.com/k…
 • Kolejny świetny materiał – tym razem dla serwisów newsowych. Analiza patentów i entities i ich wpływu na zdobywanie ruchu z Google. Kolejny must read.
  https://www.newzdash.com/guide…
 • Pracujesz jako SEO i nie korzystasz z konsoli? Nie potrafisz pracować z linią poleceń? Zobacz ile tracisz w ten sposób. Ten artykuł jest dla Ciebie! (starzy wyjadacze też znajdą coś dla siebie)
  https://www.searchenginejourna…
 • Trochę analityki SEOwcowi nie zaszkodzi. Zobacz, dlaczego nigdy nie powinno się tagować UTMami linków wewnętrznych w serwisie.
  https://www.adviso.ca/en/blog/…
 • Ciekawa analiza kolejnych dużych update’ów Google począwszy od Medic Update z 2018 roku. Wniosek – każdy kolejny ma mniejszy wpływ na wyniki niż medic z 2018 roku.
  https://www.semrush.com/blog/g…
 • Stała bywalczyni mojego newslettera – Olga Zarzeczny – opisała 15 najczęstszych błędów technicznych SEO i jak sobie z nimi poradzić. Polecam.
  https://seosly.com/example-tec…
 • Interesujący artykuł dla fanów Pythona i SEO – jak przypisać kategorie produktom w Twoim serwisie (ofc dla języka angielskiego).
  https://searchsolved.co.uk/pyt…
 • Wszystko o nawigacji fasetowej – od Ahrefsa – więc materiał dobrze opracowany. Czym jest, jak ją stosować, przykłady.
  https://ahrefs.com/blog/facete…
 • Na koniec wyniki ankiety wypełnionej przez prawie 3 tysiące specjalistów SEO – co jest obecnie ważne i na czym powinieneś się skupić w SEO. Wyniki ciekawe, ale pamiętajmy, że tutaj nie działa zasada – jedzmy kupę, bo tysiące much nie mogą się mylić 😉
  https://www.searchenginejourna…