Dziś przedstawiam kolejny system wspomagania sprzedaży – tym razem dedykowany Allegro (od niedawna również Ebay) – Manubia.

Co to jest Manubia ?

W języku łacińskim jest to określenie oznczające zdobycz wojenną; pieniądze ze sprzedaży łupów; rabunek.

A poważnie – jest to polski produkt, wymyślony przez Polaków, wykonany całkowicie w Polsce (z tego systemu możemy być naprawdę dumni).

Dla kogo jest Manubia ?

Ten system jest dla każdego, kto sprzedaje lub chce rozpocząć sprzedaż na Allegro, ale nie tylko. Może być wykorzystany przez osobę chcącą otworzyć sklep internetowy i sprzedawać poza Allegro. Istotą tego systemu jest zbieranie danych o sprzedawcach na Allegro i prezentowanie danych w postaci czytelnych raportów.

Ale po co mi to ?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – do analizy rynku i konkurencji. Wyszukujesz na Allegro sprzedawcę, który sprzedaje swoje przedmioty w interesującej cię kategorii – dodajesz go w panelu administracyjnym Manubii i … czekasz 🙂

Po kilku-kilkunastu dniach system ma wystarczająco dużo danych aby wygenerować wyczerpujący raport dotyczący kluczowych danych twojego wybranego sprzedawcy. Wszystkie dane są uzyskiwane w sposób legalny – udostępnia je Allegro poprzez swoje API.

Poniżej przykładowe skriny z systemu :

Strona główna serwisu

Główny ekran z dodanymi przykładowymi sprzedawcami

Poniżej jest przykładowy raport wybranego sprzedawcy – zobaczcie jak dużo informacji jest w tym raporcie i jak szczegółowe są to dane

Świetną funkcją jest również sprawdzenie konkretnej aukcji – jak wyglądała sprzedaż, co kupujący kupili razem z tym przedmiotem

Jeżeli chodzi o koszty użytkowania systemu – płaci się ‘abonament’ – oferta cenowa jest bardzo szeroka i każdy może wybrać coś dla siebie. Na rynku można znaleźć darmowe odpowiedniki Manubii, ale po przetestowaniu okazuje się, że dane w darmowych systemach są dalekie od ideału – najbliższa ‘prawdzie’ jest jednak Manubia.

(dane prezentowane w Manubii można teoretycznie policzyć ręcznie na kalkulatorze, ale wykonanie tego zabierze jednej osobie mnóstwo czasu – mnóstwo = miesiąc po 8h dziennie 😉 )

Podsumowanie czyli dlaczego warto ?

Uważam, że system jest bardzo przydatny zarówno dla SuperSprzedawców jak i całkowitych Świeżaków – szkoda tylko, że system nie powstał kilka lat temu 😉

Warto przetestować system choćby jeden raz, aby zobaczyć jak duże możliwości w nim drzemią. Z czystym sercem mogę polecić wam Manubia.pl

ps.

sam korzystam z tego systemu i jestem ‘zajedwabiście‘ zadowolony 🙂 poza tym polecam tylko rzeczy, które sam sprawdzę i są warte polecenia.

Jakub Sawa

Jakub Sawa

Manager, Growth Hacker, ekspert SEO

Przygodę z internetem zacząłem w 1997 roku, od zakupu modemu. Przez 10 lat pracowałem w marketingu affilacyjnym online, głównie na rynku USA. Od 2008 roku byłem mocno związany z polskim rynkiem e-commerce. Jestem pasjonatem nowych technologii, z których korzystam na co dzień. Jestem właścicielem kilkunastu serwisów internetowych, praktykiem, aktywnie działającym w społeczności e-commerce i SEO. Tworzę i realizuję strategie wzrostu dla największych wydawców online w Polsce (Onet-RASP, Agora), zajmuje się konsultingiem i doradztwem w zakresie analityki, e-commerce oraz SEO/SEM.