Często znajomi pytają mnie czy warto jeździć na konferencje SEO/SEM. Argumentują, że przecież ciągle pojawiają się ci sami specjaliści, którzy częstokroć omawiają te same tematy. Zawsze odpowiadam – to nie tylko wykłady i prezentacje – to również doskonała okazja do poznania nowych ludzi, zdobycia wartościowych kontaktów – do networkingu. Korzystając z Crossweb.pl wybrałem kilka najciekawszych, moim zdaniem, konferencji SEO/SEM w 2016 roku. Część z nich to imprezy, część warsztaty, a inne mniejsze wydarzenia. Wszystkie związane z SEO, SEM, ebiznesem i emarketingiem.

Konferencje SEO/SEM 2016 – pierwsze półrocze

SEMCamp #20 – 10.03.2016 – jedno z ważniejszych wydarzeń w branży SEM. Organizowane przez specjalistów dla specjalistów. Jak zwykle spotkanie odbędzie się w Warszawie, na uczelni Łazarskiego – start od 9:30. Prelegenci to przede wszystkim : Mariusz Gąsiewski, Przemysław Modrzewski, Piotr Rudnicki, Albert Hupa, Anna Janiszewska, Marta Markiewicz, Sebastian Heymann, Oskar Maciejek.

SEMKRK #1 – 16.03.2016 – pierwsze wydanie SEMowiego spotkania w Krakowie (Pauza in Garden). Organizatorem jest znany w branży Krzysztof Marzec. Ponieważ jest to pierwsze spotkanie, nie ma co rozwodzić się nad tym jak będzie wyglądało – trzeba tam po prostu być. Imprezę uświetnią specjaliści tacy jak : Tomasz Stopka, Tomasz Trzósło, Damian Sałkowski.

In Digital Marketing 2016 – 11-12.05.2016 – to duża, płatna konferencja, kilka sal, mnóstwo prelegentów. Tematyka to ebiznes, sem, analityka, mobile. Duże wydarzenie, które odbędzie się w Warszawie w hali EXPO XXI.

Festiwal SEO 2016 Katowice – 25.05.2016 – konferencja z tradycjami. Co roku coraz lepsza, organizowana z coraz większym rozmachem. Ściąga światowe sławy emarketingu. Branżowe święto dla białych i czarnych SEOwców (SEMici też mogą dowiedzieć się czegoś ciekawego).

Festival Bitspiration 2016 – 6-7.06.2016 – “Jeden z najważniejszych w Europie festiwali technologicznych. Głośny. Rewolucyjny. Rekomendowany przez TechCrunch. Co roku zrzesza przedstawicieli największych firm świata nowych technologii i startupów, dając okazję do ich osobistego poznania i korzystania z ich doświadczenia.” Po prostu warto być.

To jest na razie kalendarz konferencji SEO/SEM na pierwsze półrocze 2016 roku. Z czasem na pewno pojawi się więcej fajnych imprez, na które warto się wybrać. Warto również zaglądać na Crossweb.pl – to miejsce od którego zaczynam poszukiwania nowych wydarzeń.