Dziś przedstawiam kolejny system wspomagania sprzedaży – tym razem dedykowany Allegro (od niedawna również Ebay) – Manubia.

Co to jest Manubia ?

W języku łacińskim jest to określenie oznczające zdobycz wojenną; pieniądze ze sprzedaży łupów; rabunek.

A poważnie – jest to polski produkt, wymyślony przez Polaków, wykonany całkowicie w Polsce (z tego systemu możemy być naprawdę dumni).

Dla kogo jest Manubia ?

Ten system jest dla każdego, kto sprzedaje lub chce rozpocząć sprzedaż na Allegro, ale nie tylko. Może być wykorzystany przez osobę chcącą otworzyć sklep internetowy i sprzedawać poza Allegro. Istotą tego systemu jest zbieranie danych o sprzedawcach na Allegro i prezentowanie danych w postaci czytelnych raportów.

Ale po co mi to ?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – do analizy rynku i konkurencji. Wyszukujesz na Allegro sprzedawcę, który sprzedaje swoje przedmioty w interesującej cię kategorii – dodajesz go w panelu administracyjnym Manubii i … czekasz 🙂

Po kilku-kilkunastu dniach system ma wystarczająco dużo danych aby wygenerować wyczerpujący raport dotyczący kluczowych danych twojego wybranego sprzedawcy. Wszystkie dane są uzyskiwane w sposób legalny – udostępnia je Allegro poprzez swoje API.

Poniżej przykładowe skriny z systemu :

Strona główna serwisu

Główny ekran z dodanymi przykładowymi sprzedawcami

Poniżej jest przykładowy raport wybranego sprzedawcy – zobaczcie jak dużo informacji jest w tym raporcie i jak szczegółowe są to dane

Świetną funkcją jest również sprawdzenie konkretnej aukcji – jak wyglądała sprzedaż, co kupujący kupili razem z tym przedmiotem

Jeżeli chodzi o koszty użytkowania systemu – płaci się ‚abonament’ – oferta cenowa jest bardzo szeroka i każdy może wybrać coś dla siebie. Na rynku można znaleźć darmowe odpowiedniki Manubii, ale po przetestowaniu okazuje się, że dane w darmowych systemach są dalekie od ideału – najbliższa ‚prawdzie’ jest jednak Manubia.

(dane prezentowane w Manubii można teoretycznie policzyć ręcznie na kalkulatorze, ale wykonanie tego zabierze jednej osobie mnóstwo czasu – mnóstwo = miesiąc po 8h dziennie 😉 )

Podsumowanie czyli dlaczego warto ?

Uważam, że system jest bardzo przydatny zarówno dla SuperSprzedawców jak i całkowitych Świeżaków – szkoda tylko, że system nie powstał kilka lat temu 😉

Warto przetestować system choćby jeden raz, aby zobaczyć jak duże możliwości w nim drzemią. Z czystym sercem mogę polecić wam Manubia.pl

ps.

sam korzystam z tego systemu i jestem ‚zajedwabiście‚ zadowolony 🙂 poza tym polecam tylko rzeczy, które sam sprawdzę i są warte polecenia.

Jakub Sawa

Jakub Sawa

Specjalista SEO

Od 2008 roku ściśle związany z polskim rynkiem e-commerce, od ponad 15 lat aktywny Internauta, pasjonat nowych technologii, z których korzysta na co dzień. Właściciel kilkunastu serwisów internetowych, praktyk, aktywnie działający w społeczności e-commerce i SEO. Tworzy i realizuje strategię SEO dla największego wydawcy online w Polsce (Onet-RASP), zajmuje się konsultingiem i doradztwem w zakresie e-commerce, pozycjonowania i SEO/SEM.

Oceń ten wpis
Jak wypozycjonować sklep online
MyAdmin czyli system wspierania sprzedaży